Demänovská jaskynaNeďaleko Apartmánov Riviéra** ( 20 min. autom)  sa nachádza Ďemänovská Jaskyňa , dlhá 8 126 metrov a hlboká 120 metrov . 
Je najviac navštevovanou jaskyňou na Slovensku.Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.V Medvedej chodbe sa našli kosti jaskynného medveďa(Ursus spelaeus). Nález šťúrovky Eukoenenia spelaeapredstavuje jeden z najsevernejších výskytov zástupcu tohto radu pavúkovcov, čím sa Demänovské jaskyne radia medzi biospeleologické lokality európskeho významu. Z drobných bezstavovcov sú ďalej významné najmä mnohonôžkaAllorhiscosoma sphinx (endemit jaskýň stredného Slovenska), rôznonožky Synurella intermedia aNiphargus tatrensis.


Neďaleko Apartmánov Riviéra** sa nachádza Ďemänovská Jaskyňa , dlhá 8 126 metrov a hlboká 120
metrov . Je najviac navštevovanou jaskyňou na Slovensku.Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.V Medvedej chodbe sa našli kosti jaskynného medveďa(Ursus spelaeus). Nález šťúrovky Eukoenenia spelaeapredstavuje jeden z najsevernejších výskytov zástupcu tohto radu pavúkovcov, čím sa Demänovské jaskyne radia medzi biospeleologické lokality európskeho významu. Z drobných bezstavovcov sú ďalej významné najmä mnohonôžkaAllorhiscosoma sphinx (endemit jaskýň stredného Slovenska), rôznonožky Synurella intermedia aNiphargus tatrensis.

Jaskyňou preteká podzemný tok Demänovky, ktorá pramení pod hlavným hrebeňom Nízkych Tatier na nekrasovom území a do podzemia sa ponára na Lúčkach. Na povrch sa dostáva jaskyňou Vyvieranie severne od Demänovskej jaskyne slobody. Veľké jazero má dĺžku 52 m, šírku 5 až 12 m a hĺbku vyše 7 m. Teplota vzduchu je 6,1 až 7,0 °C, relatívna vlhkosť 94 až 99 %.

Kontaktujte nás...