Kvačianska Dolina


Kvačianska Dolina, spolu s Prosieckou dolinou , dostala od našich hostí prívlatok , najkrajšie doliny na Slovensku. Nachádza sa cca 10 km od Apartmánov Riviéra.Výlet na Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Veríme, že ak raz toto miesto navštívite, vrátite sa opäť. 
Keďže Oblazy sú významnou križovatkou, dá sa odtiaľto pokračovať rôznymi smermi. Možno sa vrátiť do Kvačian, prípadne pokračovať do Jóbovej ráztoky k ľudovému rezbárovi p. Smutniakovi, ktorý Vám rád predstaví svoje diela. Môžete pokračovať na Huty, alebo na Veľké Borové a teda ísť pokračovať po náučnom chodníku Prosiecka-Kvačianska dolina. Cez Veľké Borové, Svorad a Prosiecku dolinu to aj s návratom do Kvačian z Prosieka trvá 5 hodín.Iným, ešte vyššie položeným vyhliadkovým bodom sú Roháče, kde stojí aj tabuľa náučného chodníka a poukazuje na faunu v týchto miestach. Môžete sa z nej napríklad dozvedieť, že Kvačianska dolina a jej okolie sú biotopom medveďa hnedého. Výhľad z tohto skalného brala je skutočne nádherný. Chodník, ktorý v minulosti slúžil dokonca ako cesta pre motoristov, je pohodlne priechodný a dostatočne široký. 
Miesto, kde sa odbočuje na Oblazy k mlynom je označené drevenou smerovou tabuľou a po modrej značke sme za 5 minút dole. Na mlynoch, v rozprávkovom prostredí, si môžte oddýchnuť, odbehnúť k neďalekému vodopádu, prípadne spoznať históriu a fungovanie týchto pamiatok. 

Kontaktujte nás...