Letné aktivity

Oblasť apartmánov ponúka návštevníkom skvelé možnosti vyžitia, nakoľko je Liptov magnetom, pre milovníkov termálnych kúpalísk, lyžiarskych stredísk, turistických chodníkov a cyklistických ciest.

 

 

 

GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ

https://www.besenova.com   

 

Rezort Bešeňová je jeden z najznámejších a najlepšie fungujúcich aquaparkov na Slovenku. Gino Paradise Bešeňová je aquapark s celoročnou prevádzkou. V Aquaparku je množstvo bazénov, tobogánov, relaxačných  výriviek a wellness centrum. Rezort je turistami využívaný celoročne, má silnú letnú aj zimnú sezónu. Vo vodnom parku funguje 9 celoročných bazénov, z toho 4 termálne. 

 

 

 

 

 

AQUAPARK TATRALANDIA

https://www.tatralandia.sk

 

 

Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou v Aquaparku Tatralandia a nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom.A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.
Letom sa však zábava v Tatralandii nekončí. Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 6 toboganoch, zrelaxovať v 10 bazénoch, užívať si blahodárne účinky thalasso terapie, zregenerovať svoje telo v Keltskom saunovom svete a načerpať stratené sily vďaka masážam, zábalom a kúpeľom vo Wellness Centre.

 

 

 

 

Chopok

  https://www.chopok.sk

 

 

Medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie vrcholy Nízkych Tatier patrí jednoznačne Chopok (2024 m n.m.), ktorý je druhý najvyšší vrch tohto pohoria.

Pri výstupe rátajte s častou zmenou počasia a počas celého roka tu môže byť veľmi veterno. Je to veľmi ľahko dostupný vrchol, pretože sem vedú lanovky z Demänovskej a Bystrej doliny. Lanovky premávajú celoročne.

 

 

 

 

Kúpalisko Liptovský Ján

https://www.liptovskyjan.sk

 

 

Pramene termálneho kúpaliska majú liečivé účinky na reumatické choroby, ochorenia ženských orgánov, kožné ochorenia a choroby pohybového ústrojenstva. V areáli termálneho kúpaliska nájdete plavecký 50 metrov, relaxačno-kľudový bazén, detský bazén a bazén s fontánkou.

 

 

 

             

 

Oravský hrad

https://www.oravskyhrad.sk

 

Oravský hrad je jeden z najznámejších a najkrajších hradov na Slovensku. Táto výrazná dominanta oravského regiónu bola dejiskom významných historických udalostí a dnes je centrom záujmu nielen turistov, ale i filmárov. Počas hlavnej turistickej sezóny sa môžete tešiť aj na mimoriadne obľúbené nočné prehliadky, ktoré sú spestrené divadelnými predstaveniami a strašidelnými výjavmi. V pravidelných intervaloch sa na Oravskom hrade konajú aj rôzne podujatia ktoré by ste určite nemali vynechať.

 

 

 

 

 

Aqua-Vital park Lúčky

https://www.kupele-lucky.sk/

 

 

Dovolenka na slovenskom, na Liptove, tak k tomu patria aj termálne kúpaliská, aquaparky, wellness. AQUA – VITAL park v Lúčkach ponúka vonkajšie bazény, vnútorné bazény, wellness. Voda v bazénoch má teplotu od 28 do 38 ° C. Aj keď termálne kúpele Lúčky nie sú klasický aquapark, pre deti sú tu pri vonkajších bazénoch pripravené atrakcie ako trampolína, preliezačky, hojdačky. Starší sa môžu pobaviť na volejbalovom ihrisku alebo hrať napríklad obrí šach.Dospelých poteší vitálny svet so saunami, možnosť objednať si procedúry.

 

 

 

 

 

Rozprávková krajina HABAKUKY

https://www.habakuky.eu

 

Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok, pozývame do našej netradičnej dedinky Habakuky, ktorú tvoria domčeky a rozprávky Pavla E. Dobšinského. Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, je ideálna pre rodinné výlety, pretože vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu, vystrihnutý ako z obalov detských knižiek a predstáv.

 

 

 

Splav rieky ORAVA plťou

https://www.plte-orava.sk

 

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava popod bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov pyšnou dominantou Oravy.
Pri našej plavbe sa Vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti. Odborný výklad histórie pltníctva na Orave je súčasťou plavby.
Parametre plte: dĺžka 7m, šírka 2,3 m ponor 0,2 m , počet prepravovaných turistov : 12

 

 

 

Demänovská Jaskyňa slobody

http://www.ssj.sk

 

Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

 

 

 

Demänovská ľadová jaskyňa 

http://www.ssj.sk

 

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

 

 

 

Prosiecka dolina

https://www.prosieckadolina.eu

 

Prosiecka dolina je jedinečný 450-600 m hlboký kaňon v Chočských vrchoch vyhlásený za národnú prírodnú rezerváciu. Pre svoje pôsobivé tiesňavy, vyvieračky, jaskyne (napríklad Prosiecka jaskyňa), 15 m vysoký vodopád a rôzne ďalšie prírodné atraktivity býva označovaná za najkrajšiu dolinu na Slovensku. Prosiecka dolina je prístupná po značených turistických chodníkoch z obcí Prosiek, Veľké Borové či Malatiná. Prechod ňou je stredne náročný, niektoré časti trasy sa zdolávajú s pomocou rebríkov.

 

 

 

 

 

Kvačianska dolina

https://www.kvačianskadolina.eu

 

 

Čaká na vás príjemná prechádzka v malebnom, horskom prostredí, ktorá sa každému vryje do pamäte. Uvidíte veľmi pôsobivý skalný útvar Jánošíkova hlava, rokliny, výhliadky na dolinu a na konci, malebné Mlyny Oblazy, ktoré si iste nenechajte ujsť.

Trasa je vhodná pre všetky typy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Veríme, že ak raz toto miesto navštívite, vrátite sa opäť. :)

 

 

 

Archeoskanzen havránok

https://www.havranok.sk

 

 

Na úpätí vrchu Úložisko vypínajúceho sa nad vodnou nádržou Liptovská Mara sa nachádza jedna z najvýznamnejších archeologických lokalít Liptova, lokalita Havránok. Návštevník tu nájde zrekonštruované obytné, fortifikačné i kultové objekty z mladšej doby železnej, staršej doby rímskej i zo stredoveku. Za všetky možno spomenúť unikátnu opevnenú svätyňu, v ktorej sa konávali magické keltské obrady, a ktorá zohrávala v dobe svojej existencie úlohu duchovného centra ďaleko presahujúceho hranice regiónu. 

 

 

 

 

Skanzen Vlkolínec ( UNESCO )

https://www.vlkolinec.sk

 

 

Samotná osada je svojou zachovalosťou a celistvostou v podstate expozíciou tradičnej horskej osady severného Slovenska. Pozostáva zo zrubových domov, hospodárskych objektov, sadov, políčok a územia okolo samotnej osady zasadenej do horskej krajiny pod úpätím vrchu Sidorovo.
Expozícia (osada Vlkolínec) je prístupná celoročne, upozorňujeme však návštevníkov, aby nevstupovali do dvorov a domov mimo expozícií, nakoľko tieto sú v súkromnom vlastníctve.

 

 

 

 

Hrad Likava

https://www.hradlikava.sk

 

Hrad Likava patrí k najväčším hradným stavbám na území stredného Slovenska; mohutnosťou a výškou palácového komplexu horného hradu (viac ako 36 m nameraných v najvyššom bode severného paláca) sa zaraďuje medzi najväčšie hrady na Slovensku. Severný palác s množstvom zachovaných stavebných detailov je cenným architektonickým dedičstvom obdobia neskorej gotiky a ranej renesancie.
Z povestí je známe rozprávanie o likavskej čiernej pani (je identifikovaná ako dcéra Jána Kružiča - Helena), ktorej prechádzky po likavských poliach sú predzvesťou dobrej a hojnej úrody, o ukrytých thökölyovských pokladoch i o úteku mladučkého Imricha Thökölyho, preoblečeného za poddanské dievča, pred cisárskymi vojakmi.

 

 

 

 

Lúčanský vodopád

https://www.vodopadlucky.sk

 

 

Lúčanský vodopád je skvelou atrakciou aj pre rodiny s deťmi. Lúčanský vodopád sa nachádza v kúpeľnej obci Lúčky neďaleko Ružomberka. Vodopád je prírodnou pamiatkou, ktorá patrí do územia TANAPu a zaraďuje sa k piatim slovenským vodopádom, ktoré sa môžu pýšiť týmto titulom.

Raritou je aj fakt, že sa nachádza uprostred dediny a padá z travertínovej terasy z výšky 12 metrov do malého jazierka. Vzhľadom na to je Lúčanský vodopád neobyčajne krásny a fotogenický.

K Lúčanskému vodopádu sa môžete veľmi pohodlne doviezť autom, pretože v blízkosti sa nachádza aj malé parkovisko.

 

 

 

 

Cykloturistika na Liptove

https://cyklotrasyliptov.sk

 

 

Liptov je popretkávaný značenými cyklotrasami v dĺžke viac ako 800 km – na mnohé trasy je odporúčaný horský bicykel. Čakajú na vás ľahké trasy spojené s poznávaním kultúrnych hodnôt Liptova (okolo Liptovskej Mary), ale aj trasy stredne náročné aj náročné pre cyklistov s lepšou fyzickou kondíciou. Pri ich absolvovaní budete za vynaloženú námahu odmenení neopakovateľnými výhľadmi a horskými scenériami Liptova.

 

 

 

Vyhliadková loď Mara

https://www.jazdimepomare.sk

 

Loď MARA premáva v pravidelných intervaloch každú 1 hodinu a 15 minút.Ak by ste radi objavovali krásy prírody, ale nechce sa vám chodiť na túry, jednoducho zoberte svoju rodinu a nasadnite do loďky . Naše katamarany ponúkajú široké možnosti využitia od mája do októbra. V našej ponuke nájdete pravidelné okružné plavby po Liptovskej Mare, fakultatívne výlety ako aj plavby s kapitánom na objednávku.

Opýtajte sa nás na čokoľvek 

Odoslaním kontaktného formulára udeľujem súhlas na spracovanie mojich osobných údajov, ktoré sú jeho súčasťou až do odvolania.

Odoslať

Získajte výhody VIP hostí 

Zaregistrujte Váš E-mail a naše novinky Vám neuniknú...

Odoslaním Vášho e-mailu nám dávate súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v zmysle platnej legislatívy a nariadenia GDPR. Dobrovoľný súhlas bude platný až do odvolania. Váš súhlas môžete odvolať na odkaze v päte tejto webovej stránky.
Odoslať
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím