Lyžovačka na Liptove

Pokiaľ máte radi zimné športy, môžete navštíviť vyhlásené zimné strediská Skipark Donovaly, Skipark Jasná, Ski park Paučiná Lehota, Ski park Závažná Poruba, či Skipark Ružomberok.

Lyžiarske stredisko Ružomberok - Malinô Brdo je 5-hviezdičkovým rezortom na severe Slovenska a zaraďuje sa medzi najdôležitejšie top strediská. Je v podstate jediným top strediskom prímestského typu na Slovensku, keďže východiskový bod - Hrabovská dolina - sa nachádza od centra mesta Ružomberok len 1 km.

Jasná - Chopok je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensko s výbornými podmienkami pre zimné športy a ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku.Na Chopku premáva až 27 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 31 000 osôb za hodinu.

FUN PARK Žiarce Pavčina Lehota sa svojou veľkosťou síce radí medzi menšie lyžiarske strediská na Liptove, ale určite prekvapí svojou rodinnou atmo­sférou.

Nie je nič krajšie, ako zimná dovo­lenka na horách. Ak má byť aj neza­bud­nu­teľnou pre celú rodinu, príďte na Liptov. Vo FUN PARK Žiarce Pavčina Lehota si určite zaly­žujete bez čakania v dlhých radoch vy ale aj vaše deti. Lyžiarske stre­disko sa nachádza pri vstupe do Demä­novskej doliny, v obci Pavčina Lehota.

Na Donovaloch na vás čaká kvalitne vybavené lyžiarske stredisko Park Snow s 17 zjazdovkami s rôznymi stupňami obtiažnosti. Jenda čierna ťažka zjazdovka, 4 stredne ťažké červené zjazdovky a 12 ľahkých modrých zjazdoviek robia zo strediska miesto pre lyžovačku pre všetky typy lyžiarov.

Viac ako 7 km zjazdoviek je zasnežovaných umelým snehom, spolu s nadmorskou výškou zjazdoviek vo výške nad 940 m n.m sú zárukou lyžovačky počas celej zimnej sezóny.