Turistické trasy

Medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie vrcholy Nízkych Tatier patrí jednoznačne Chopok (2024 m n.m.), ktorý je druhý najvyšší vrch tohto pohoria.

Pri výstupe rátajte s častou zmenou počasia a počas celého roka tu môže byť veľmi veterno. Je to veľmi ľahko dostupný vrchol, pretože sem vedú lanovky z Demänovskej a Bystrej doliny. Lanovky premávajú celoročne.

Prosiecka dolina je jedinečný 450-600 m hlboký kaňon v Chočských vrchoch vyhlásený za národnú prírodnú rezerváciu. Pre svoje pôsobivé tiesňavy, vyvieračky, jaskyne (napríklad Prosiecka jaskyňa), 15 m vysoký vodopád a rôzne ďalšie prírodné atraktivity býva označovaná za najkrajšiu dolinu na Slovensku. Prosiecka dolina je prístupná po značených turistických chodníkoch z obcí Prosiek, Veľké Borové či Malatiná. Prechod ňou je stredne náročný, niektoré časti trasy sa zdolávajú s pomocou rebríkov.

Čaká na vás príjemná prechádzka v malebnom, horskom prostredí, ktorá sa každému vryje do pamäte. Uvidíte veľmi pôsobivý skalný útvar Jánošíkova hlava, rokliny, výhliadky na dolinu a na konci, malebné Mlyny Oblazy, ktoré si iste nenechajte ujsť.

Trasa je vhodná pre všetky typy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Veríme, že ak raz toto miesto navštívite, vrátite sa opäť. :)